راحت وب
 • ۰ سبد خرید
 • ثبت نام
 • ورود کاربران
 • احتیاط !! مواظب این مرحله از کسب و کار اینترنتی خود باشید...

  احتیاط !! مواظب این مرحله از کسب و کار اینترنتی خود باشید...

  چکیده :

  هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی دشواری هایی وجود دارند که شاید به دلیل کمبود توانایی های فنی ما نباشند، بلکه بخاطر عدم اگاهی از مسیر هستند. صبر و مدیریت صحیح می تواند راه گشای این مرحله باشد.

  به اشتراک بگذارید

  print
  چاپ صفحه
  send-to-friend
  ارسال به دوست
  wish
  افزودن به لیست علاقه مندی

  امتیاز شما به این مطلب

  تعداد امتیازها: 0

  احتیاط !! مواظب این مرحله از کسب و کار اینترنتی خود باشید...

  میخوام در مورد سخت ترین مرحله در راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کنم. مرحله ای که هرکسی که در واقع برای اولین بار کسب و کار انلاین خودش رو ایجاد میکنه،حتما با اون برخورد میکنه. اجازه بدید خاطره ای از زمانیکه میخواستم اولین بار کسب و کار اینترنتی خودم رو راه اندازی بکنم برای شما دوستان عزیزم تعریف کنم.یادم هست که قصد داشتم در زمینه آموزشهای برنامه نویسی فعالیت کنم. مطالب زیادی برای ارائه کردن در این زمینه آماده کرده بودم و فیلمهای آموزشی تخصصی هم در این زمینه تولید کرده بودم. حتی برای اطمینان از کیفیت کاربه چند نفر از اساتیدم هم انهارا نشان دادم وخیالم از بابت کیفیت محتوا کاملا راحت شده بود.شروع به راه اندازی سایت و ایجاد فروشگاه کردم و برای اون درگاه هم گرفتم.
  همه چیز خوب پیش می رفت.مطالب و محصولات آموزشی را در سایت قرار دادم تا اینجای کار سایت کامل شد.به فکر تبلیغات در شبکه های اجتماعی و سایتهای مختلف افتادم.هر روز مطالب جدیدی بر روی تعدادی از انها می گذاشتم و در انها حضور فعال داشتم.روزها سپری می شد ولی خبری از نتیجه نبود. هر چه بیشتر می گذشت امید وانگیزه ام برای ادامه کار کمتر می شد.اطرافیانم مدام می گفتند بهتراست این کار را رها کنم وبه فکر یک کسب و کار فیزیکی باشم.می گفتند: مگر می شود کسی در خانه روبروی کامپیوتر بنشیند و انتظار داشته باشد پول برایش بیاید.
  اوایل فکر می کردم طرز فکر انها غلط است که چنین باوری دارند وبه دنبال این بودم که این مطلب را به انها ثابت کنم ولی کم کم خودم هم به این سیستم شک کرده بودم.چند نفر از مخاطبان سایت ، سوالاتی برایم ارسال کرده بودند.انهارا خواندم وبا دقت جواب دادم.آخرین تلاشهایم را در این زمینه انجام دادم. فشار روانی زیادی را تحمل می کردم.چند روزی کار را رها کردم و سعی کردم این حجم از زمان و زحمتی راکه برای این کار گذاشته بودم و بی نتیجه بود را فراموش کنم.
  بعد از چند روز با اکراه و در حالیکه هیچ امیدی برایم باقی نمانده بود، به سراغ کامپیوتر رفتم ،مدیریت سایتم را باز کردم و با همان تلخی همیشگی منوی سفارشات را باز کردم.اتفاق عجیبی افتاده بود.. در این مدت چند فروش انجام شده بود.فوق العاده بود ،بسیار خوشحال شدم.دوست داشتم این موضوع را به هر کسی که کنارم بود بگویم.دیگر اوضاع فرق کرده بود و من توانسته بودم نتیجه زحمت طولانی مدت خود را بگیرم و باوری که داشتم را ثابت کنم.
  به جرات میتوانم بگویم این مرحله سخت ترین مرحله در ایجاد کسب و کار اینترنتی است و آنقدری قدرتمند هست که فرد را از صحنه کسب وکار اینترنتی جدا کند و من دقیقا به همین دلیل تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسم.برای اینکه اگر تو دوست عزیز هم در این مرحله قرار داری یعنی علی رغم همه تلاشهات، فروشی نداری، ناامید نشی و دست از تلاش برنداری.هیچ چیز بدتراز این نیست که بعد از این همه مدت که زمان گذاشتی ، محصولات ارزشمند تولید کردی ، وبسایت و فروشگاه راه اندازی کردی وکلی کار دیگه.. بیای و تلاشت رو متوقف کنی. این رو بدون که موفقیت در کسب وکار انلاین مستلزم صبر هم هست. 

  مواظب این باور غلط هم باش :
  بعضی ها وقتی با این مرحله روبه رو میشن، دچارسوءتفاهم میشن،فکر میکنن همه کارهایی که از ابتدا انجام دادن درست نبوده ، چون اگه به درستی انجام شده بود که دیگه اینطوری نمی شد و به قولی به زیروبم کار شک میکنن، درصورتیکه بی مورد هست.
   حالا میخوام دو تا نکته مهم این مقاله رو با همدیگه مرور کنیم :
  - در طول راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون چشم داشت تلاش کن حتی اگه نکته مثبتی مشاهده نکردی.( صبور باش.)
  - همه افراد موفق هم این چالش رو در شروع کسب و کار اینترنتی خودشون داشتن و میشه گفت این مرحله در واقع مرز بین افرادی است که از صحنه کسب و کار اینترنتی جدا میشن و اونهایی که همچنان محکم باقی می مونن.امیدوارم الان که این مقاله رو میخونی جزو دسته دوم باشی.

  نظرات كاربران

  نظرات خود را با ما در میان بگذارید

  شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  عضویت در خبرنامه

  اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

  ایمیل خود را وارد نمائید