راحت وب
 • ۰ سبد خرید
 • ثبت نام
 • ورود کاربران
 • بازاریابی محتوا چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می کند؟

  بازاریابی محتوا چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می کند؟

  چکیده :

  بازاریابی محتوا یکی از انواع مدلهای بازاریابی اینترنتی است که در ان با تولید و انتشار محتوای رایگان و ارزشمند به دنبال جذب کاربران و تبدیل انها به مشتریان وفادار هستیم.

  به اشتراک بگذارید

  print
  چاپ صفحه
  send-to-friend
  ارسال به دوست
  wish
  افزودن به لیست علاقه مندی

  امتیاز شما به این مطلب

  تعداد امتیازها: 0

  بازاریابی محتوا چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می کند؟

  بازاریابی محتوا در واقع روشی از انواع روشهای بازاریابی اینترنتی است که در ان با تولید و انتشار محتوای رایگان و ارزشمند به دنبال این هستیم تا با کاربران هدفمندی که به کسب و کار ما علاقه دارند ارتباط برقرار کرده، تعامل داشته باشیم و در نهایت انان را به مشتریان واقعی خود تبدیل نماییم. امروز دیگر نمی توانیم همانند گذشته انتظار داشته باشیم تا افراد صرفا با گفتن یک سری شعار به ما اعتماد کنند و چشم بسته از ما خرید کنند. باید با ارزش افرینی و اوردن دلیل، انها را متقاعد کرد که به عنوان مثال، فلان محصول ما می تواند فلان نیاز خاص انها را پاسخ بدهد. در اینصورت است که اعتماد سازی به وجود می اید و فروش موفق انجام می شود. برخی از دوستان تصور می کنند چون محتوا رایگان است و فاقد ارزش پولی برای انتشار دهنده ان است پس کیفیت در ان مهم نیست و لازم نیست انرژی و زمان زیادی بر روی ان گذاشته شود. همین که از لحاظ تعداد کلمات و عبارات به کار رفته در ان بتواند نتیجه خوبی را در جست و جوی گوگل بدست اورد کافیست و ارزشمند بودن یا نبودن ان برای کاربران اهمیت چندانی ندارد. عده ای دیگر هم که معتقدند اصلا چرا ما باید محتوای رایگان ارائه بدهیم؟ ولی باید بگویم که هر دو دسته این دوستان، قدرت بازاریابی محتوا را در بازاریابی اینترنتی نادیده گرفته اند. شاید عبارت Content is king یا معادل فارسی ان ( یعنی محتوا پادشاه است ) را تا به حال بارها در سایتهای داخلی و خارجی دیده یا شنیده باشید. این عبارت به وضوح اهمیت محتوا و بازاریابی محتوا را در کسب و کار اینترنتی بیان می کند.
  در نظر داشته باشید که مخاطبان ما با کیفیتی که از محتوای رایگان مشاهده می کنند ما را ارزیابی می کنند و در واقع تصمیم می گیرند که از محصولات شامل هزینه ما استفاده کنند یا خیر. به این ترتیب زمانی که ما کیفیت پایینی را در محتوای خود ارائه می دهیم به کسب و کار خود ضربه وارد کرده ایم و مخاطب، ما را پس می زند. اگر هنوز هم به بازاریابی محتوا و تاثیر ان در بازاریابی اینترنتی به عنوان عاملی که می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک کند نظر مساعدی ندارید پیش نهاد می کنم حتما این سوال را از خودتان بپرسید : چرا وقتی من می توانم با ارائه یک محتوای با کیفیت رایگان، هم با کاربران تعامل داشته باشم و اعتماد انها را جلب کنم و هم مورد توجه گوگل قرار بگیرم، بیایم و بجای ان با انتشار محتوای غیرمفید و دادن اطلاعاتی که به کسی کمک نمی کند، بدتر اعتماد انها را از دست بدهم . به نظر شما این منطقی است؟ مسلما خیر، پس سعی کنید مدت زمان مناسبی را برای تولید محتواهای رایگان در نظر بگیرید. محتوایی که بیشتر از انکه به فکر فروش باشد به دنبال ایجاد کردن ارزشی ماندگار در زندگی مخاطبانش است. به عنوان نمونه، وقتی که افراد گوناگون به سایت شما مراجعه می کنند، وقت می گذارند و مطالب شما را مطالعه می کنند ( که این خودش خیلی ارزشمند است ) در پایان می توانید از انها بخواهید که دیدگاه ها و نظراتشان را راجع به مطالب منتشر شده به شما بدهند و کاستی ها و دغدغه های خود را بیان کنند. شما نیز از طریق بازخورد هایی که دریافت می کنید، به عیب و ایرادهای موجود پی می برید و در صدد برطرف کردن انها تلاش خواهید کرد. اینجاست که یک رابطه کارامد بین شما و کاربران به وجود می اید. ارتباطی که اعتماد می سازد و اعتمادی که منجر به رونق کسب و کارتان خواهد شد. بنابراین هرگز قدرت بازاریابی محتوا را در بازاریابی اینترنتی و در نهایت کسب وکار اینترنتی خود دست کم نگیرید. امیدوارم این مقاله به اطلاعات شما عزیزان در این زمینه کمک کرده باشد.

  نظرات كاربران

  نظرات خود را با ما در میان بگذارید

  شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  عضویت در خبرنامه

  اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

  ایمیل خود را وارد نمائید