راحت وب
 • ۰ سبد خرید
 • ثبت نام
 • ورود کاربران
 • سایتهای تبلیغات کلیکی چیست؟

  سایتهای تبلیغات کلیکی چیست؟

  چکیده :

  روی اوردن به سایتهای تبلیغات کلیکی در سالهای اخیر از سوی کاربران ایرانی شدت گرفته است، اما به راستی سایتهای تبلیغات کلیکی چیست؟ ایا می توان فعالیت در انها را یک کسب وکار معتبر و دائمی تلقی کرد؟

  به اشتراک بگذارید

  print
  چاپ صفحه
  send-to-friend
  ارسال به دوست
  wish
  افزودن به لیست علاقه مندی

  امتیاز شما به این مطلب

  تعداد امتیازها: 1

  سایتهای تبلیغات کلیکی چیست؟

  در این مبحث تصمیم گرفتیم نگاهی به کسب وکار در سایتهای تبلیغات کلیکی داشته باشیم. البته قرار نیست که این سیستم را به کلی رد یا تایید کنیم بلکه صرفا نتیجه بررسی انجام شده توسط راحت وب دات کام را به شما عزیزان تقدیم می کنیم.
  دراین چند سال اخیر روی اوردن به سایتهای تبلیغات کلیکی یا همان پرداخت به ازای کلیک از سوی کاربران ایرانی شدت گرفته است ولی برای سایر دوستانی که شاید هنوز با این بیزنس اشنایی نداشته باشند، توضیحاتی ارائه می دهم. سایتهای تبلیغات کلیکی ، سایتهایی هستند که بابت کلیک کردن روی اگهی های تبلیغاتی ، مبالغ ناچیزی را پرداخت می کنند. معمولا در طول یک شبانه روز بطور متوسط بین 30 تا 40 اگهی تبلیغاتی ارائه می دهند که تا پایان همان روز کاربر فرصت دارد تا روی انها کلیک کند و مبلغ مربوط به آن را دریافت کند. بعد ازاین مدت، تبلیغات قبلی منقضی می شود و برای روز بعد تبلیغات جدیدی بارگذاری می شوند. برای اینکه درامد خود را در این سیستم افزایش بدهید لازم است زیرمجموعه داشته باشید. دو نوع زیرمجموعه در این سیستم وجود دارد :
  1-زیرمجموعه اجاره ای : در این روش شما با پرداخت هزینه ، تعدادی زیر مجموعه را برای مدت مشخصی (یک ماه) اجاره می کنید و بابت کلیکهای روزانه انها مبلغی به عنوان کمیسیون به شما تعلق می گیرد.این زیرمجموعه ها خودشان هم از کاربران هستند که بصورت رندوم توسط سایت اجاره داده می شوند. مسلما اگر هریک از انها در روز تبلیغی را کلیک نکنند مبلغی هم به شما تعلق نخواهد گرفت.
  2-زیرمجموعه مستقیم : دسته دوم ، زیرمجموعه های مستقیم هستند.همانطور که از نامشان پیداست، افرادی هستند که مستقیما از طریق لینکی که خود سایت به عنوان لینک معرف در اختیار شما قرار می دهد، از طریق همین لینک عضو سایت می شوند و در واقع شما این سیستم را به انها معرفی می کنید. این نوع زیرمجموعه ها تاریخ انقضا ندارند و تاهر زمان که فعالیت داشته باشند می توانند برای شما درامد زایی کنند.این نوع زیرمجموعه را هم از طریق لینک معرفی و هم با پرداخت هزینه می توان جذب کرد. البته درامدزایی هر دو نوع این زیرمجموعه ها تا وقتی برایتان محاسبه می شود که خود شما نیز فعالیتتان را متوقف نکنید.
  پس تا اینجا مشخص شد که در این سایتها امکان سرمایه گذاری وجود دارد و هرچه میزان سرمایه گذاری بیشتر باشد، به تبع میزان درامد هم افزایش می یابد. یک سری اکانتهای ماهیانه هم در نظر گرفته شده اند که به عنوان نمونه ، گرفتن زیرمجموعه از یک تعداد مشخصی به بعد با خرید این اکانت ها که اتفاقا محدودیت زمانی هم دارند مجاز است .این کلیتی بود از سایتهای کلیکی ، ساختارانها و نحوه فعالیت درانها. اما اکنون به ارزیابی ان می پردازیم.
  یادتان هست قرارمان در کسب وکار اینترنتی از روزی که این سایت راه اندازی شد چه بود.قرار این بود که صاحب کسب وکار خود باشیم.ایا شما در سایتهای تبلیغات کلیکی،  صاحب کسب وکار خود هستید؟ خیر، شما تنها به عنوان یک عضو معمولی اقدام به سرمایه گذاری می کنید.هیچ تضمینی وجود ندارد که این سرمایه گذاری چقدر سود اوری داشته باشد. از طرفی هیچ تضمینی وجود ندارد که این کسب وکار تا چه زمانی ماندگاری داشته باشد. چون هر زمان مدیران این سیستم اراده کنند می توانند ان را ببندند و از دست شما هم کاری ساخته نیست. اخیرا تعدادی از سایتهایی که هنگام آمدنشان غوغایی به پا کرده بودند (مثل گراندباکس) و اتفاقا اعضای زیادی را هم جذب کرده بودند، معلق شدند.برای معلق شدن یک سایت تبلیغات کلیکی حتما لازم نیست وقتی نام ان را در مرورگر وارد می کنیم با صفحه ای غیر از ان مواجه شویم. همین که به کاربرانش پرداختی نداشته باشد کافی است که بگوییم سایت معلق شده است. عده ای براین باورند که هر سیستمی که سود کمتری به ازای کلیک پرداخت می کند معمولا پایدارتر است و احتمال کلاهبرداری وجود ندارد. در حالیکه سایتهای زیادی با همین استراتژی به میدان امدند، عضوگیری کردند و معلق شدند که این خود، خلاف این ادعا را اثبات می کند. دراین میان سایتهای با سابقه ای مثل نئوباکس و کلیک سنس هم حضور دارند که به قول دوستان ، دیگر جا افتاده اند. کلیک سنس که ایرانیان را تحریم کرده است. برای کارکردن درنئوباکس نیز ظاهرا محدودیت هایی در ایجاد حساب بین المللی هست. با این وجود بعضی از افراد با ترفندهایی که میشناسند این محدودیت را دور می زنند و در ان به فعالیت می پردازند. با همه این تفاسیر، فراموش نکنید که کسب وکار در سایتهای تبلیغات کلیکی این ایرادات اساسی را دارد : نیاز به سرمایه گذاری – زمان بر بودن – عدم تضمین درامد – عدم تضمین پایداری و ماندگاری . بنابراین نمی تواند به عنوان یک کسب وکار دائمی تلقی شود. با توجه به اینکه می دانم خیلی از کاربران در ایران با همین دید به ان نگاه می کنند. به هر جهت امیدوارم این مقاله توانسته باشد کمکی به اطلاعات عزیزان در این زمینه کرده باشد.

  نظرات كاربران

  نظرات خود را با ما در میان بگذارید

  شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  عضویت در خبرنامه

  اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

  ایمیل خود را وارد نمائید